Loveyou Hotel Ayayorgi Hakkında

Hotelimiz hakkında
daha fazla bilgiye
bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Tatil Cenneti

Çeşme

Hakkında

Kolaylıkla ulaşabileceğiniz Loveyou, Çeşme’nin turkuaz renkli denizi ve beach club’larıyla meşhur Aya Yorgi kavşağında; koya yürüme mesafesinde; deniz, güneş, müzik ve eğlencenin tadının doyasıya çıkarılacağı bir bölgededir.
Loveyou, Çeşme merkeze 1 km; Dünyanın en ünlü marina işletmelerinden Camper & Nicholsons Çeşme’ye 2 km; Meşhur balıkçı restoranlarıyla tanınan Dalyan’a 3 km; Termal banyolarıyla ünlü Ilıca’ya 6 km; Avrupa’nın en önemli Windsurf merkezi Alaçatı’ya 8 km; İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 65 km uzaklıktadır.
Çeşme ilçesi, İzmir ilinin batısında yer alır. Doğudan Urla, kuzeyden Karaburun, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrilidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 5 metredir. Yüzölçümü 260 km²’dir. 1 beldesi (Alaçatı) ve 4 köyü bulunmaktadır. Tarihteki on iki İyon kolonisinden biridir.İzmir’e 80 km uzaklıkta Anadolu’nun batıdaki en uç noktasıdır. Yüzölçümü 2 bin 601 km2’dir. Doğu’dan Urla İlçesi, güneyden ve batıdan Ege Denizi, kuzeyden ise Karaburun İlçesi ile komşu olan Çeşme’nin Yunanistan’a bağlı Sakız Adası’na uzaklığı 8 mildir. 2015 yılı TUIK verilerine göre nüfusu 39.243kişidir.

Şifalı sıcak suları, altın kumu, güneşi, denizi, renkli yaşamı ve eğlenceli gece hayatıyla ünlü bir tatil beldesidir. 29 km’lik Çeşme kıyı şeridi boyunca yer alan birbirinden güzel tertemiz denize ve altın sarısı kumlara sahip plajları ziyaretçilerine eşsiz deniz keyfi sunmaktadır.

Çeşme, İzmir’in en batı ucunda kendi adını taşıyan yarımadada kurulmuştur. Gemicilerce “Küçük Liman” diye adlandırılmışsa da, buz gibi suların aktığı çeşmelerinden dolayı yöreye “Çeşme” adı verilmiştir. Çeşme’nin Ildırı Köyü’nde ortaya çıkarılan Erythrai antik kentinin yanı sıra Çeşme’deki Osmanlı Dönemi’nden kalma kale, kervansaray, çok sayıda çeşme ve sivil mimari örnekleri, yörenin arkeolojik ve tarihi mirasını oluşturur.


cesme-hakkinda

thumbnail3

manset_resize_28
Merak ettiğiniz bişey mi var?

İletişim sayfamız üzerinden bizimle irtibat kurabilir, en kısa sürede rezervasyon işlemleri, soru, istek ve şikayetleriniz için yanıt alabilirsiniz.

İletişim Sayfasına Git